Cam Balkon Teras Uygulamaları

Apartmanların üst katlarında bulunan teras özellikli dairelerde, kullanım bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Bu alanların açıkta olması, dış ortamdan gelen toz ve pisliklerin, teras alanlarına ulaşmasına neden oluyor. Bu durum, ev sahibi açısından bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Yaz ve kış aylarında bu alanların, temizlenmesi zor bir hal alıyor.

teras cam balkon

teras cam balkon

Bu durumdan dolayı son zamanlarda, teras alanlarını cam balkon ile kapatan kişi sayısı artmaya başladı. Birçok açıdan teras sahibi olan kişilerin, birçok sıkıntıdan kurtulmasını sağladı. Teras alanları cam balkon modelleri ile kapatıldığı zaman, dış ortamdan gelen toz ve pisliklerin içeri ortama gelmesi engellenmiş olur. Aynı zamanda ses ve ısı yalıtımı sağlar. Yaz aylarında, camların katlanması ile de teras keyfi engellenmemiş olur.

Cam Balkon Çatı Uygulamaları

Gerek müstakil evlerde, gerekse apartmanlarda bulunan ve çatı alanına sahip dairelerde, cam balkon uygulamaları kullanılabiliyor. Çatı alanlarına uygulanan bu sistem aynı zamanda, ışıklık görevi de görüyor. Yatay ya da düşey olarak uygulanan bu sistemler, çatı alanlarının daha verimli kullanılmasını sağlıyor.

Yoruma kapalı.