Cam Balkon Fitillerinin Önemi

Evlerimize şıklık ve estetik bir görüntü kazandıran katlanabilir cam balkon modelleri uygulaması yaptırmadan önce mutlaka kanatlar arasında kullanılan fitiller ile ilgili bilgi sahibi olarak bu uygulamayı fitil kalitesini belirleyerek yaptırmanız önemlidir.

Kaliteli Fitili Nasıl Anlarız?

Cam balkon kanatları arasında kullanılan fitiller üç çeşittir. Plastik fitil, Alüminyum fitil ve Policarbon fitildir. Plastik fitiller güneşe karşı UV fitreli olmamsı sebebi ile kısa sürede yırtılma ve sarama yaşayabileceğiniz fitillerdir. Bu fitillerin ömrü 6 ay kadardır. Alüminyum fitiller ise plastik fitillere nazaran uygulama sonrası kullanıma göre de uzun bir ömür biçilebilen fitillerdir. Katlanabilir cam balkon sisteminde kanatlar arasında silikon ile monte edilip sararmalara ve kırılmalara karşı dayanıklıdır.

cam balkon fitilleri

cam balkon fitilleri

Alüminyum fitiller görüntüde arada kesit var izlenimi yarattır. Alüminyum fitillerde yaşanan bu görüntü kesiti sebebi ile Policarbon fitil uygulamasına geçildi. Görüntüsü şeffaf olan bu fitiller plastik olmayıp mikadır. Uzun yıllar boyunca sorun yaşamadan kullanabileceğiniz Policarbon fitiller şeffaflığı ile de görüntü kaybı yaşatmayan fitil özelliğini taşır.

Yoruma kapalı.